Kocaeli Kariyer Kız Öğrenci Yurdu

Neden Kariyer

Kariyer Kız Yurdu, Kocaeli izmit merkez de olan yurdumuz Anıtpark yerleşkesindeki Güzel Sanatlar Fakültelesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı ile yürüme mesafesinde olup çok yakın bir konumdadır. Umuttepe Üniversitesine 15 dakika, Arslanbey, Değirmendere, Derbent, Gebze, Gölcük, Kandıra, Kırkikievler, Köseköy, Kullar, Yahya kaptan, Yeniköy, Karamürsel,Hereke Meslek Yüksek Okullarına Tek vesaitle rahat ve ekonomik ulaşım. Konumu itibariyle Sinema, Restoran, Kafe, Alışveriş Merkezi gibi sosyal aktivite yelpazesi hayli geniş ve öğrenci nüfusu yoğun bir bölgededir.

Kariyer Kız Öğrenci Yurdu bir aile işletmesidir. Hiçbir dernek ve vakıflarla ilişkisi bulunmamaktadır.

Kariyer'in en büyük farkı şehir merkezindeki yurt binamız 17 Ağustos depreminden sonra 23.11.2006 tarihinde deprem yönetmenliğine göre imarı yapılmış, sigortalı yeni binamızda farkı dizayn ve dekorasyonu yapılırken burada kalacak öğrencilerin kendilerini kendi evlerinde hissedebilmeleri göz önünde tutulmuştur.

Kariyer'in en büyük özelliği, 'Anında Çözüm' ilkesiyle hareket eden bir işletmeye sahip olmasıdır. Gerek velilerimizden, gerekse öğrencilerimizden gelen herhangi bir istek anında yerine getirilmektedir. Bunun için Kariyer'de 24 saat boyunca gece ve gündüz müdireleri vardır.

Kariyer Kız Yurdu Çağdaş görüntüsüyle Kocaeli üniversitesi öğrencilerinin hizmetine sunulmuştur.