Kocaeli Kariyer Kız Öğrenci Yurdu

Bina Özellikleri

Şehir merkezindeki kız öğrenci yurt binamız 17 Ağustos depreminden sonra 23.11.2006 tarihinde deprem yönetmenliğine göre inşa edilmiştir.

Kariyer Kız Öğrenci Yurdumuzda öğrencilerin rahat etmesi ön planda tutularak 1, 2,3,4,5, ve 6 kişilik konforlu lüks odalar bulunmaktadır. Şehir Merkezinde bulunan Kariyer Kız Öğrenci Yurdu öğrencilerinin ulaşım sorunu yaşayacak diye bir kaygısı olmasın kampüse giden otobüsler 5 dk ara ile yurdumuzun önünden geçmektedir. 

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe yerleşkesi şehrin merkezine 15-20 dakika uzaklıktadır. Öğrencilerin dersten sonra sosyal yaşam adına yapacakları bir yer bulunmamaktadır. Yüksekte olmasından dolayı hava koşulları merkezden daha farklıdır. Umuttepede kalan öğrenciler üniversiteye gitmek için ulaşım sorunu yaşamaz, fakat dersten sonra bütün ihtiyaçları için merkeze gelmek zorundadır. Umuttepede ki öğrencilerin sosyal yaşam adına pek aktivite imkanı yoktur. 

Kariyer Kız Öğrenci Yurdu Merkezi Konumu itibariyle Sinema, Restoran, Cafe, Alışveriş Merkezi gibi sosyal aktivite yelpazesi hayli geniş ve öğrenci nüfusu yoğun bir bölgededir.