Hakkımızda

NEDEN KARİYER KIZ YURTLARI? 
Sizlere amaçladığı hizmeti vermek için en modern şekilde donatılmış, 
Kocaeli’nin ulaşım sorunu olmayan en merkezi yerlerinde , sektöründe lider, 11  yıllık mazisinin birikimine dayalı hizmet anlayışıyla ,alanında öncü, 
Deneyimli ve eğitimli personeliyle, her türlü sorununuzun çözümüne katkı sağlayan, 
İlgi ve seçimlerinize dayalı sosyal bir çevre içinde olmanıza yardımcı, 
Kaliteli, konforlu, güvenli ve özgür yaşanabilen ortamlarda, 
Sizlerin sıcak bir aile ortamında yaşamanız için en uygun ve ekonomik seçenekleri sunmaktadır. 

Kariyer Kız Yurdu, Kocaelideki  Anıt park  Fakültelesine  5 dakika  yürüyüş mesafesinde olup Umuttepe Üniversitesine 25-30 dakika, , Arslanbey, Değirmendere, Derbent, Gebze, Gölcük, İhsaniye, Kandıra, Kırkikievler, Köseköy, Kullar, Yahya kaptan, Yeniköy, Karamürsel,Hereke Meslek Yüksek Okullarına Tek vesaitle rahat ve ekonomik ulaşım. 
Kariyer Kız Öğrenci Yurdu Merkezi Konumu itibariyle Sinema, Restoran, Cafe, Alışveriş Merkezi gibi sosyal aktivite yelpazesi hayli geniş ve öğrenci nüfusu yoğun bir bölgededir.
Kariyer Kız Öğrenci Yurdu’nun' en büyük farkı şehir merkezindeki yurt binamız 17 Ağustos depreminden sonra 23.11.2006 tarihinde deprem yönetmenliğine göre imarı yapılmış, sigortalı yeni binamızda farkı dizayn ve dekorasyonu yapılırken burada kalacak öğrencilerin kendilerini kendi evlerinde hissedebilmeleri göz önünde tutulmuştur.
Kariyer Kız Öğrenci Yurdu’un  bir aile işletmesidir, herhangi bir kurum, cemaat yada vakıfla bağlantısı yoktur. Gençlik Spor Bakanlığına bağlı özel bir kuruluştur. 
Kariyer Kız Öğrenci Yurdu'nun en büyük özelliği, 'Anında Çözüm' ilkesiyle hareket eden bir işletmeye sahip olmasıdır. Gerek velilerimizden, gerekse öğrencilerimizden gelen herhangi bir istek anında yerine getirilmektedir. Bunun için Kariyer Kız Yurdun da  24 saat boyunca gece ve gündüz müdüreler vardır.
Gelin Kariyerinizin geri kalan kısmını birlikte inşa edelim.